Pergole drewniane, pergole ogrodowe

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pergole

Nowoczesne ogrody zachwycają – nie ma co do tego wątpliwości. Wystarczy rozejrzeć się po działkach, by dostrzec wspaniałą rękę projektantów, znających się dobrze na aranżacji ogrodów. Na idealny ogród składa się wiele czynników – bujna roślinność, zebrana w piękne szpalery, mała architektura – pergole, domki narzędziowe, oczka wodne oraz wypielęgnowany i soczyście zielony trawnik. Ale najważniejszym elementem wciąż pozostaje taras, który w obecnej świadomości projektantów nabiera wyjątkowej formy.

pergola warszawa 1

Współczesne tarasy – zwykle wykonane z drewna konstrukcyjnego, są wytrzymałe, ale także piękne i wygodne. W naszej ofercie można wybrać m.in konstrukcję tarasu ze świerku skandynawskiego, wspieraną legarami klejonymi. To bardzo ważne jaki produkt wybieramy, szczególnie tam, gdzie istotna jest nośność konstrukcji tarasowej oraz wyjątkowa stabilność. Drewnem tego typu można też z powodzeniem zastąpić, mniej estetyczne konstrukcje, jak tarasy betonowe bądź stalowe. Część wierzchnią użytkową możemy pokryć m.in. deską drewnianą modrzew syberyjski, modrzew europejski, sosna lub egzotykiem np. bangkirai. W przypadku tarasu ogrodowego – wybór materiału jest prosty.

Jaki powinien być idealny ogród – dobra aranżacja to podstawa!

Ideą współczesnych projektów ogrodowych jest taka aranżacja, która w przyszłości nie będzie uciążliwa dla właścicieli. Im mniej pracy ogrodniczej, a bogatszy efekt estetyczny, tym lepiej.

pergola warszawa 3

Jednym z ciekawszych elementów małej architektury ogrodowej jest pergola. Ta drewniana lub metalowa konstrukcja, może przybierać różne rozmiary i kształty. Zadaniem pergoli jest dekorować ogród, ale w niektórych jego miejscach także chronić przed słońcem lub pełnić funkcję praktycznej wiaty. To, jak zaaranżujemy swoją pergolę zależy od pomysłowości, zapotrzebowania i możliwości działki.

Dekoracyjna pergola w ogrodzie – piękna i praktyczna

Pergolę można umieścić w różnej części działki. Może współtworzyć aranżację tarasową, stanąć nieopodal domku narzędziowego, bądź tworzyć konstrukcję wolnostojącą. Pięknie będzie się prezentować wykonana z drewna konstrukcyjnego klejonego na mikrowczepy BSH.

Jeśli Twój ogród jest mocno nasłoneczniony i poszukujesz sposobu, by choć w niektórych jego strefach odgrodzić się od słońca, to i w tym przypadku na pomoc przyjdzie pergola tarasowa.

Przyjemnie zaciemni daną strefę. Będzie można wypoczywać w danym miejscu dłużej, a przede wszystkim przyjemniej.

Pergola to bardzo praktyczna konstrukcja ogrodowa, ale nie utożsamiajmy jej wyłącznie z konstrukcją małej architektury. Pergola to przede wszystkim drewniany taras wykonany z drewna konstrukcyjnego. Możliwości jego przygotowania opisaliśmy powyżej. Jakkolwiek byśmy jej nie nazwali to zawsze pozostanie konstrukcją, która upiększy każdą część ogrodu na lata.

pergola warszawa 2

Jeśli szukasz inspiracji i pomocy w stworzeniu pergoli tarasowej to nasi wykonawcy z przyjemnością pomogą odnaleźć dla niej miejsce w Twojej ogrodowej aranżacji.

 

 

Nasze realizacje Pergole:
Pergola + Taras realizacja kompleksowa Warszawa Wesoła